FREE Delivery on Orders $149+ Details
$200.00 each / $800.00 Set of 4
Save with Open Box
From $120.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A
| Brand | American Racing |
| Wheel Model | WWP3 |
| Wheel Size | 17x8.5 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 8.50 Inches |
| Wheel Offset | 30mm |
| Wheel Backspacing | 5.931 Inch, 150.6mm |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 114.3mm (5 x 4.5-Inch); 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
| Wheel Weight | 29.02 |
| Wheel Hub Bore Size | 72.56mm |
American Racing AR949MX17855430
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For