FREE Delivery on Orders $149+ Details
$336.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | AMP |
| Tire Model | Mud Terrain Attack |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 33" - 33x12.50R22 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 109 (2271 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 19/32" |
| Tire Revs Per Mile | 621 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 65.85 |
| Wheel Diameter | 22 |
AMP 33-125022AMP/CM2
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov