FREE Delivery on Orders $149+ Details
$395.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | AMP |
| Tire Model | Terrain Attack R/T |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 35" - 35x12.50R22 |
| Tire Diameter | 35 |
| Tire Load Index | 121 (3197 lbs per tire) |
| Tire Load Range | F |
| Tire Tread Depth | 18/32" |
| Tire Revs Per Mile | 580 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 76.05 |
| Wheel Diameter | 22 |
AMP 35-125022AMP/RTF
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov