FREE Delivery on Orders $149+ Details
$159.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Arroyo |
| Tire Model | Tamarock A/T |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 32" - 275/65R18 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 114 (2601 lbs per tire) |
| Tire Load Range | N/A |
| Tire Tread Depth | 13/32" |
| Tire Revs Per Mile | 629 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 56 |
| Wheel Diameter | 18 |
Arroyo ATAT009
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov