FREE Delivery on Orders $149+ Details
$379.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Atturo |
| Tire Model | Trail Blade X/T |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 37" - 345/50R24 |
| Tire Diameter | 38 |
| Tire Load Index | 125 (3638 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 18/32" |
| Tire Revs Per Mile | 537 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 81.6 |
| Wheel Diameter | 24 |
Atturo TBXT-PENR3LA
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov