FREE Delivery on Orders $149+ Details
-5% $456.00 each / $1,824.00 Set of 4 Was $480.00 each
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Reviews, Q&A
| Brand | Forgestar |
| Wheel Model | CF5V |
| Wheel Size | 19x9 |
| Wheel Diameter | 19 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | 35mm |
| Wheel Backspacing | 6.378 Inch, 162mm |
| Wheel Color | Black, Black Chrome |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 114.3mm (5 x 4.5-Inch) |
| Wheel Hub Bore Size | 72.56mm |
Forgestar F12299065P35
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For Impreza with 19x9 35mm Wheels