FREE Delivery on Orders $149+ Details
$259.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | General |
| Tire Model | Grabber APT |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 32" - 265/65R18 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 114 (2601 lbs per tire) |
| Tire Load Range | SL |
| Tire Tread Depth | 14/32" |
| Tire Revs Per Mile | 639 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 37.4 |
| Wheel Diameter | 18 |
General 04508060000
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov