FREE Delivery on Orders $149+ Details
$278.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | General |
| Tire Model | Grabber HD |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 32" - 275/55R20 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 124 (3527 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 14/32" |
| Tire Revs Per Mile | 619 |
| Tire Speed Rating | (R) Up to 106mph |
| Tire Weight | 47.42 |
| Wheel Diameter | 20 |
General 04509180000
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov