FREE Delivery on Orders $149+ Details
$202.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Hankook |
| Tire Model | Dynapro AT2 Xtreme |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 31x10.50R15 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 109 (2271 lbs per tire) |
| Tire Load Range | C |
| Tire Tread Depth | 15/32" |
| Tire Revs Per Mile | 651 |
| Tire Speed Rating | (S) Up to 112mph |
| Tire Weight | 42.55 |
| Wheel Diameter | 15 |
Hankook 2021629
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov