FREE Delivery on Orders $149+ Details
$254.68
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Hankook |
| Tire Model | Ventus ST |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 265/40R22 |
| Tire Diameter | 30 |
| Tire Load Index | 106 (2094 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 11/32" |
| Tire Revs Per Mile | 666 |
| Tire Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Tire Weight | 34.520000000000003 |
| Wheel Diameter | 22 |
Hankook 1007457
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov