FREE Delivery on Orders $149+ Details
$160.40
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Ironman |
| Tire Model | All Country |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 245/70R17 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 119 (2998 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 15/32" |
| Tire Revs Per Mile | 659 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 42.77 |
| Wheel Diameter | 17 |
Ironman 93221
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov