FREE Delivery on Orders $149+ Details
$180.66
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Ironman |
| Tire Model | All Country |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 32" - LT275/65R18 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 123 (3417 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 16/32" |
| Tire Revs Per Mile | 629 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 50.18 |
| Wheel Diameter | 18 |
Ironman 148589
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov