FREE Delivery on Orders $149+ Details
$135.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Ironman |
| Tire Model | All Country AT2 |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 265/70R16 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 112 (2469 lbs per tire) |
| Tire Load Range | SL |
| Tire Tread Depth | 11/32" |
| Tire Revs Per Mile | 668 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 34.03 |
| Wheel Diameter | 16 |
Ironman 07592
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov