FREE Delivery on Orders $149+ Details
$218.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Ironman |
| Tire Model | All Country MT-X |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 33" - 285/70R17 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 126 (3748 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 20/32" |
| Tire Revs Per Mile | 615 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 65.1 |
| Wheel Diameter | 17 |
Ironman 98789
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov