FREE Delivery on Orders $149+ Details
$269.21
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kanati |
| Tire Model | Commandant ATX |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 34" - 285/70R18 |
| Tire Diameter | 34 |
| Tire Load Index | 129 (4079 lbs per tire) |
| Tire Load Range | F |
| Tire Tread Depth | 18/32" |
| Tire Revs Per Mile | 587 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 69.14 |
| Wheel Diameter | 18 |
Kanati LCO1828570F
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov