FREE Delivery on Orders $149+ Details
$302.21
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kanati |
| Tire Model | Mud Hog M/T |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 37" - 37x12.50R20 |
| Tire Diameter | 37 |
| Tire Load Index | 128 (3968 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 21/32" |
| Tire Revs Per Mile | 520 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 83.8 |
| Wheel Diameter | 20 |
Kanati L2037125E-252
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov