FREE Delivery on Orders $149+ Details
$218.80
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kanati |
| Tire Model | Terra Commander RTX |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 34" - 265/60R20 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 123 (3417 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 16/32" |
| Tire Revs Per Mile | 608 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 55.2 |
| Wheel Diameter | 20 |
Kanati LRX2026560E
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov