FREE Delivery on Orders $149+ Details
$184.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Kenda |
| Tire Model | KLEVER A/T KR28 |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 31x10.50R15 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 109 (2271 lbs per tire) |
| Tire Load Range | C |
| Tire Tread Depth | 15/32" |
| Tire Revs Per Mile | 651 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 44.47 |
| Wheel Diameter | 15 |
Kenda 280017
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov