FREE Delivery on Orders $149+ Details
$695.00 each / $2,780.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A
| Brand | KMC |
| Wheel Model | VI Beadlock |
| Wheel Size | 17x9 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 9 Inches |
| Wheel Offset | -38mm |
| Wheel Backspacing | 3.504 Inch, 89mm |
| Wheel Color | Silver |
| Wheel Style | Beadlock |
| Wheel Finish | Machined |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Bolt Pattern | 8 x 165.1mm (8 x 6.5-Inch) |
| Wheel Weight | 38.72 |
| Wheel Hub Bore Size | 125.10mm |
KMC KM238DX17908038N
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For