FREE Delivery on Orders $149+ Details
$334.00 each / $1,336.00 Set of 4
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
Description, Q&A
| Brand | KMC |
| Wheel Model | Range |
| Wheel Size | 17x8.5 |
| Wheel Diameter | 17 Inch |
| Wheel Width | 8.50 Inches |
| Wheel Offset | -10mm |
| Wheel Backspacing | 4.356 Inch, 110.6mm |
| Wheel Color | Gunmetal, Gray |
| Wheel Style | Custom |
| Wheel Finish | Matte |
| Wheel Material | Aluminum |
| Wheel Bolt Pattern | 5 x 127mm (5 x 5-Inch) |
| Wheel Weight | 26.68 |
| Wheel Hub Bore Size | 71.50mm |
KMC KM729AX17855010N
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Wheel & Tire Fitments For