FREE Delivery on Orders $149+ Details
$273.08
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Laufenn |
| Tire Model | X FIT AT |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 33" - 275/70R18 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 125 (3638 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 15/32" |
| Tire Revs Per Mile | 610 |
| Tire Speed Rating | (S) Up to 112mph |
| Tire Weight | 60.54 |
| Wheel Diameter | 18 |
Laufenn 2021141
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov