FREE Delivery on Orders $149+ Details
$256.05
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Laufenn |
| Tire Model | X FIT AT |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 32" - 275/55R20 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 115 (2679 lbs per tire) |
| Tire Load Range | D |
| Tire Tread Depth | 14/32" |
| Tire Revs Per Mile | 635 |
| Tire Speed Rating | (S) Up to 112mph |
| Tire Weight | 55.78 |
| Wheel Diameter | 20 |
Laufenn 2021145
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov