FREE Delivery on Orders $149+ Details
$172.56
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Laufenn |
| Tire Model | X FIT HT |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 32" - 265/65R18 |
| Tire Diameter | 32 |
| Tire Load Index | 114 (2601 lbs per tire) |
| Tire Load Range | SL |
| Tire Tread Depth | 10/32" |
| Tire Revs Per Mile | 641 |
| Tire Speed Rating | (H) Up to 130mph |
| Tire Weight | 38.67 |
| Wheel Diameter | 18 |
Laufenn 1023985
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov