FREE Delivery on Orders $149+ Details
$142.55
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Lionhart |
| Tire Model | Lionclaw HT |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 33" - 265/70R18 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 116 (2756 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 14/32" |
| Tire Revs Per Mile | 619 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 44 |
| Wheel Diameter | 18 |
Lionhart LHSTHT1870010
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov