FREE Delivery on Orders $149+ Details
$352.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Michelin |
| Tire Model | Latitude Sport |
| Tire Type | High Performance Summer |
| Tire Size | 31" - 275/55R19 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 111 (2403 lbs per tire) |
| Tire Load Range | SL |
| Tire Tread Depth | 9/32" |
| Tire Revs Per Mile | 653 |
| Tire Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Tire Weight | 39.02 |
| Wheel Diameter | 19 |
Michelin 356336107
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov