FREE Delivery on Orders $149+ Details
$282.00
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | NITTO |
| Tire Model | Terra Grappler G3 |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 31" - 265/60R18 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 114 (2601 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 13/32" |
| Tire Revs Per Mile | 662 |
| Tire Speed Rating | (T) Up to 118mph |
| Tire Weight | 36.97 |
| Wheel Diameter | 18 |
NITTO 224080
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov