FREE Delivery on Orders $149+ Details
$400.64
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Pirelli |
| Tire Model | Scorpion Zero All Season |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 31" - 275/50R20 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 113 (2535 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 10/32" |
| Tire Revs Per Mile | 655 |
| Tire Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Tire Weight | 37.200000000000003 |
| Wheel Diameter | 20 |
Pirelli 3149600
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov