FREE Delivery on Orders $149+ Details
$443.93
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Pirelli |
| Tire Model | Scorpion Zero All Season |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 30" - 265/55R19 |
| Tire Diameter | 30 |
| Tire Load Index | 109 (2271 lbs per tire) |
| Tire Load Range | SL |
| Tire Tread Depth | 10/32" |
| Tire Revs Per Mile | 662 |
| Tire Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Tire Weight | 30.94 |
| Wheel Diameter | 19 |
Pirelli 3373500
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov