FREE Delivery on Orders $149+ Details
$400.33
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Pirelli |
| Tire Model | Scorpion Zero All Season |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 31" - 255/55R20 |
| Tire Diameter | 31 |
| Tire Load Index | 110 (2337 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 10/32" |
| Tire Revs Per Mile | 651 |
| Tire Speed Rating | (W) Up to 168mph |
| Tire Weight | 33.619999999999997 |
| Wheel Diameter | 20 |
Pirelli 3432700
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov