FREE Delivery on Orders $149+ Details
$261.39
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Pirelli |
| Tire Model | Scorpion Zero |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 30" - 255/60R18 |
| Tire Diameter | 30 |
| Tire Load Index | 112 (2469 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 10/32" |
| Tire Revs Per Mile | 673 |
| Tire Speed Rating | (V) Up to 149mph |
| Tire Weight | 35 |
| Wheel Diameter | 18 |
Pirelli 1780300
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov