FREE Delivery on Orders $149+ Details
$255.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | RBP |
| Tire Model | Repulsor M/T |
| Tire Type | Mud-Terrain |
| Tire Size | 33" - 33x13.50R26 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 107 (2149 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 19/32" |
| Tire Revs Per Mile | 776 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 54.34 |
| Wheel Diameter | 26 |
RBP RBPMT261350030
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov