FREE Delivery on Orders $149+ Details
$285.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | RBP |
| Tire Model | Repulsor X/T RX |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 35" - 35x12.50R17 |
| Tire Diameter | 35 |
| Tire Load Index | 121 (3197 lbs per tire) |
| Tire Load Range | E |
| Tire Tread Depth | 20/32" |
| Tire Revs Per Mile | 1187 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 65.849999999999994 |
| Wheel Diameter | 17 |
RBP RBPSTXT17125010
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov