FREE Delivery on Orders $149+ Details
$510.74
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Claim a $100 Gift Card!
Description, Q&A
| Brand | Toyo |
| Tire Model | Open Country A/T III |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 33" - 305/55R20 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 125 (3638 lbs per tire) |
| Tire Load Range | F |
| Tire Tread Depth | 16/32" |
| Tire Revs Per Mile | 608 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 66.14 |
| Wheel Diameter | 20 |
Toyo 355320
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov