FREE Delivery on Orders $149+ Details
$228.68
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Uniroyal |
| Tire Model | Laredo HT |
| Tire Type | All-Season |
| Tire Size | 34" - 265/60R20 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 115 (2679 lbs per tire) |
| Tire Load Range | XL |
| Tire Tread Depth | 12/32" |
| Tire Revs Per Mile | 621 |
| Tire Speed Rating | (H) Up to 130mph |
| Tire Weight | 41.64 |
| Wheel Diameter | 20 |
Uniroyal 90000035723
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov