FREE Delivery on Orders $149+ Details
$293.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Venom Power |
| Tire Model | Trail Hunter R/T |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 33" - 33x12.50R22 |
| Tire Diameter | 33 |
| Tire Load Index | 109 (2271 lbs per tire) |
| Tire Load Range | F |
| Tire Tread Depth | 17/32" |
| Tire Revs Per Mile | 621 |
| Tire Speed Rating | (R) Up to 106mph |
| Tire Weight | 60.65 |
| Wheel Diameter | 22 |
Venom Power CVPTHRT14
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov