FREE Delivery on Orders $149+ Details
$362.99
Saved - View your saved items
We're sorry. We couldn't save this product at this time.
or use
Description, Q&A
| Brand | Venom Power |
| Tire Model | Trail Hunter R/T |
| Tire Type | All-Terrain |
| Tire Size | 37" - 37x13.50R22 |
| Tire Diameter | 37 |
| Tire Load Index | 123 (3417 lbs per tire) |
| Tire Load Range | F |
| Tire Tread Depth | 17/32" |
| Tire Revs Per Mile | 553 |
| Tire Speed Rating | (Q) Up to 99mph |
| Tire Weight | 74.08 |
| Wheel Diameter | 22 |
Venom Power CVPTHRT21R
CA Residents: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov